Rus Donanması: “Hedefler Berlin, Ramstein ABD üssü ve ABD nükleer bombalarının bulunduğu Büchel hava üssü.”

Alman güvenlik kaynaklarına göre Batılı istihbarat servisleri, geçtiğimiz senenin sonlarında Rus donanmasının Baltık Denizi’ndeki bir askeri tatbikatı sırasında konuşmalarını yakaladı.

Yine güvenlik kaynaklarına göre  Almanya’ya nükleer saldırıdan bahsediliyordu. Söz konusu konuşmada bahsedilen nükleer saldırının hedefleri Berlin, Ramstein ABD üssü ve ABD nükleer bombalarının bulunduğu Büchel hava üssü olarak dillendirildi.

Berlin’de aylardır süren söylentilere göre Putin, Şansölye Scholz’u telefonda nükleer saldırı ile tehdit etti. Scholz ise söylemleri ile bunu yalanlatmaya devam ediyor.Almanya Şansölyesi Scholz, “Gerilimi ve Üçüncü Dünya Savaşını engellemek için her şeyi yapıyorum, nükleer savaş olmamalı” demişti.

Güvenlik uzmanlarına göre dinleme yapıldığını bilen Ruslar, Batı’nın gözünü korkutmak için Almanya’daki hedeflerin ismini bilerek verdi.Güvenlik uzmanı Joachim Krause’ye göre Rusya, Soğuk Savaş’ta ortaya çıkan “nuclear signalling” ile Batı’yı korkutmak istedi.

Scholz ise, kurduğu cümleler ile Putin’in nükleer silah tehdidi kullanarak Almanya’yı korkutabileceğini gösterdi.

– SPIEGEL –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

SURİYE’YE 5.KARA HAREKATI: YARIM KALAN HESAPLAR

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2016 yılında Suriye’ye ayak basmasının ardından 4 büyük harekat düzenlendi. PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine düzenlenen bu harekatlar ile Türkiye sınırının büyük bir kısmı terör örgütlerinden temizlenmişti fakat terör tehdidi ortadan kalkmamıştı. Bunun başlıca sebepleri terör örgütlerini destekleyen ve arkasında duran büyük devletlerin çıkarlarıydı. Fırat Kalkanı Harekatı ile Kuzey Halep, Zeytin Dalı […]

Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti

Ukrayna’nın AB’den talep ettiği silahların listesi olduğu belirtilen ve Türk savunma sanayii ürünleri de içeren belgenin kuvvetle muhtemel doğru olduğu, konuya dair bilgisi olan kaynaklar tarafından teyitlendi. Buna göre Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti. Ukrayna’nın bazı talepleri: 🔹Korkut hava savunma sistemi ve 80 bin atım mühimmat 🔹8 HİSAR-O hava savunma sistemi […]