Rus Donanması: “Hedefler Berlin, Ramstein ABD üssü ve ABD nükleer bombalarının bulunduğu Büchel hava üssü.”

Alman güvenlik kaynaklarına göre Batılı istihbarat servisleri, geçtiğimiz senenin sonlarında Rus donanmasının Baltık Denizi’ndeki bir askeri tatbikatı sırasında konuşmalarını yakaladı.

Yine güvenlik kaynaklarına göre  Almanya’ya nükleer saldırıdan bahsediliyordu. Söz konusu konuşmada bahsedilen nükleer saldırının hedefleri Berlin, Ramstein ABD üssü ve ABD nükleer bombalarının bulunduğu Büchel hava üssü olarak dillendirildi.

Berlin’de aylardır süren söylentilere göre Putin, Şansölye Scholz’u telefonda nükleer saldırı ile tehdit etti. Scholz ise söylemleri ile bunu yalanlatmaya devam ediyor.Almanya Şansölyesi Scholz, “Gerilimi ve Üçüncü Dünya Savaşını engellemek için her şeyi yapıyorum, nükleer savaş olmamalı” demişti.

Güvenlik uzmanlarına göre dinleme yapıldığını bilen Ruslar, Batı’nın gözünü korkutmak için Almanya’daki hedeflerin ismini bilerek verdi.Güvenlik uzmanı Joachim Krause’ye göre Rusya, Soğuk Savaş’ta ortaya çıkan “nuclear signalling” ile Batı’yı korkutmak istedi.

Scholz ise, kurduğu cümleler ile Putin’in nükleer silah tehdidi kullanarak Almanya’yı korkutabileceğini gösterdi.

– SPIEGEL –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Fırat’ın doğusunda yeni alev: Aşiretler

Suriye’nin kuzeydoğusunda bulunan Deyrezzor kenti tamamen Arap nüfusludur. Bu şehirde 30’dan fazla aşiret ve 200 kadar aile bulunuyor. Şehrin yönetimi Fırat nehrinin ayırdığı sınırlarla belirlenmiştir. Nehrin doğusu PKK terör örgütünde, batısı ise Esad rejimi ve müttefiklerinin kontrolündedir. Terör örgütü PKK, Deyrezzor şehrini askeri bakımdan kontrol etmek için Deyrezzor Askeri Meclisini kurdu. Bu meclisin başına da […]

Eski Rus Albay’dan Putin’e sert eleştiriler: “Bu adam varken savaşı kazanamayız”

Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken Rusya içerisinde de savaşa dair tartışmalar hız kesmeden sürüyor. Kremlin de sık sık savaşın seyrine dair eleştirilerin hedefi oluyor. Son olarak eski bir Albay, Putin’e dair sert sözler sarfetti. Rus askeri istihbarat servisi GRU’da görev yapmış olan eski Albay Igor Girkin, mesele Ukrayna olduğunda Rusya’da en çok tanınan isimlerden […]