TÜRKİYE’NİN OLASI OPERASYONU ÖNCESİ PKK VE ESAD YENİ TİYATROLAR PEŞİNDE

Terör örgütü PKK/YPG, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın operasyon sinyali sonrası, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hazırlıklarını sürdürdüğü operasyona karşı kaçacak yol arıyor.

Köşeye sıkışan Terör örgütü PKK, Afrin Operasyonu döneminde yaptığı tiyatroyu yeniden canlandırmaya başladı. PKK, Afrin Operasyonu öncesi işgal ettiği bölgelere Rusya ve Rejim bayrakları asmış, bazı noktaları da rejime devrettiğini iddia etmişti. Türkiye ise, PKK ve Rejim’in bu oyununu boşa çıkarmış, Afrin Operasyonu’nu gerçekleştirerek bölgeyi işgalden kurtarmıştı.

PKK/YPG ve rejim yine aynı oyunla Türkiye’nin olası operasyonunu çaresizce engellemeye çalışıyor.

Terör örgütü PKK ve Rejim’in tiyatroları

1- PKK, Tel Rıfat’taki temas hatlarına Rejim bayrağı astı

2- YPG elebaşı Şahin Cilo (Mazlum Kobani): “Türkiye’nin operasyonuna karşı Şam yönetimi ile birlikte hareket edeceğiz” dedi.

3- Esad rejimi ve İranlı milisler, Tel Rıfat hattına çok sayıda silahlı unsur, zırhlı araçlar ve askeri sevkiyat gerçekleştirdi.

4- PKK/YPG, Ayn İsa hattına rejim bayraklarıyla terörist sevkiyatı yaptı.

5-PKK/YPG Ayn İsa, Sayda ve Dibs köylerinde sivilleri sözde askeri bölge kurma bahanesiyle evlerinden zorla çıkardı.

6-Esad, Türkiye’nin teröristlere yönelik gerçekleştireceği operasyonuna karşı halk nezdinde direniş olacağını söyledi.

7-Rusya, rejim ve PKK’lıların Tel Rıfat’ta gerçekleştirdiği üçlü görüşmenin ana konusu, Türkiye’nin Münbiç ve Tel Rıfat’ı da kapsayacak olan harekatını önlemek ve PKK’yı garanti altına almak oldu. Görüşmeye PKK adına örgütün sözde Halep sorumlusu Remzi Şeyhmous, rejim adına Siyasi Büro Şefi Ghassan İbrahim’in katıldı.

8- Rusya, PKK ve rejim arasında Lazkiye’de gerçekleştirilen görüşmede, Tel Rıfat ve Münbiç’in devrine karşılık PKK’ya güvence teklif edildi.

PKK/YPG terör örgütü her ne kadar farklı devletlerden ve rejimden destek alarak çaresizce tiyatrolar çevirip Türkiye’nin operasyonunun önüne geçmeye çalışıyor. Fakat Türkiye, Zeytin Dalı, Fırat kalkanı ve Barış Pınarı harekatlarında da olduğu gibi bütün bu çabaları boşa çıkararak bölgeyi temizlemeye kararlı.

Türkiye, önceki operasyonlarda olduğu gibi yine kendi başına ve kararlılıkla bu operasyonu tamamlayarak PKK’yı kendi yasına boğmada ve bölgedeki terör koridorunu paramparça etmede kararlı.

 

Özel Haber/Analiz: Aydın Öztürk-Sacide Cürmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

SURİYE’YE 5.KARA HAREKATI: YARIM KALAN HESAPLAR

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2016 yılında Suriye’ye ayak basmasının ardından 4 büyük harekat düzenlendi. PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine düzenlenen bu harekatlar ile Türkiye sınırının büyük bir kısmı terör örgütlerinden temizlenmişti fakat terör tehdidi ortadan kalkmamıştı. Bunun başlıca sebepleri terör örgütlerini destekleyen ve arkasında duran büyük devletlerin çıkarlarıydı. Fırat Kalkanı Harekatı ile Kuzey Halep, Zeytin Dalı […]

OPERASYON: TEL RIFAT (BÖLÜM 1)

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye kuzeyine düzenleyeceği yeni operasyonun ayrıntıları netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Tel Rıfat ve Menbiç’i temizliyoruz” açıklaması sonrası gözler Fırat’ın batısına çevrildi. Bu yazımızda, teröristlerin bu iki bölgede artan faaliyetleri ve yoğunlaştıkları bölgeler hakkında bilgi vereceğiz. BÖLÜM 1: TEL RIFAT Öncelikle Tel Rıfat ile başlayalım. 2016 Şubat ayında terör örgütü PKK/YPG, Rusya’nın hava […]