Elektrikli arabalar için taşınabilir şarj cihazı üretildi

Valiz gibi görünen ve bir arabanın bagajına sığan taşınabilir elektrikli araç şarj cihazları gelecek yıl satılacak ve yarım saatlik şarjla 32 kilometre gidilebilecek.

Elektrikli bir otomobil için uygun bir şarj noktası bulma konusundaki endişeler, sürücülerin elektrikli otomobillerinin pillerini yenilemek için yanlarında taşıyabilecekleri yeni bir taşınabilir cihazın piyasaya sürülmesiyle artık geçmişte kaldı.

İngiltere’de ZipCharge Go, 2022’nin sonundan itibaren müşterilere sunulacak. Fiyatı da yaklaşık 10 bin Türk lirası olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Rüzgar enerjisi santralleri dün ilk kez Türkiye’nin elektrik üretiminde birinci sırada yer aldı

Türkiye’de dün günlük bazda 791 bin 794 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 788 bin 969 megavatsaat oldu. Üretimde ilk kez yüzde 22,6 payla rüzgar enerjisi santralleri birinci sırada yer aldı. Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin saat 10.00’daki verilerine göre, dün en yüksek elektrik tüketimi 37 bin107 megavatsaatle 19.00’da, en düşük tüketim ise 28 bin 408 megavatsaatle […]

Elektrikli araçlar için güneş ve rüzgar enerjili şarj istasyonu ürettiler

Bursa Teknik Üniversitesi yerleşkesine kurulan ve yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan sistemde, elektrikli araç şarj istasyonlarının “akıllı şebeke” konseptine uygun olarak çalışması sağlandı. Bursa Teknik Üniversitesinde (BTÜ), yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik yatırımla güneş ve rüzgar enerjisinden beslenen elektrikli araç şarj istasyonu kuruldu. BTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökay Bayrak tarafından yürütülen, TÜBİTAK […]