Elektrikli arabalar için taşınabilir şarj cihazı üretildi

Valiz gibi görünen ve bir arabanın bagajına sığan taşınabilir elektrikli araç şarj cihazları gelecek yıl satılacak ve yarım saatlik şarjla 32 kilometre gidilebilecek.

Elektrikli bir otomobil için uygun bir şarj noktası bulma konusundaki endişeler, sürücülerin elektrikli otomobillerinin pillerini yenilemek için yanlarında taşıyabilecekleri yeni bir taşınabilir cihazın piyasaya sürülmesiyle artık geçmişte kaldı.

İngiltere’de ZipCharge Go, 2022’nin sonundan itibaren müşterilere sunulacak. Fiyatı da yaklaşık 10 bin Türk lirası olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Mars’ta ses hızının Dünya’ya göre daha yavaş olduğu saptandı

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Mars keşif aracı Perseverance’taki mikrofonlarla yapılan kayıtları inceleyen araştırmacılar, Mars’ta ses hızının Dünya’ya göre daha yavaş olduğunu tespit etti. Nature dergisinde yayımlanan çalışmada bilim insanlarının, keşif aracının Mars‘a inmesinden bir gün sonra 19 Şubat 2021’den itibaren kaydettiği sesleri incelediği belirtildi. Araştırmada Mars’ta ses hızının Dünya’ya göre saniyede 100 metre daha […]

Canik’in M2 QCB makinalı tüfeği, Malezya envanterine girdi

Samsun Yurt Savunma (SYS),  basın bülteni yayınlayarak, CANiK M2 QCB ağır makineli tüfeğin Malezya Kara Kuvvetleri envanterine girdiğini duyurdu. Firma, ayrıca, Kuala Lumpur’da, CANiK Store mağazacılık zincirinin bir şubesinin açılması için de proje başlattı. SYS, 28-31 Mart tarihleri arasında, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da bir arada düzenlenen DSA2022 ve NATSEC 2022 fuarlarında açtığı stantta, Malezya ve […]