Savunma Sanayii Başkanlığı, IDEF 2021’de önemli iş birliklerine imza attı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2021) pek çok ülkenin temsilcisi ile kritik görüşmeler gerçekleştirdi. Yoğun geçen fuar süresince Demir, önemli anlaşmalara imza attı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in IDEF 2021 kapsamında gerçekleştirdiği görüşmeler:

᛫ Kosova Savunma Bakanı Armend Mehaj ve beraberindeki heyetle görüşme gerçekleştirildi.

᛫ Letonya Savunma Bakanlığı Devlet Sekreteri Janis Garrisons ile görüşme gerçekleştirildi.

᛫ Irak Askeri Sanayileşme Kurulu Başkanı Mohamed Saheb Al-Daraji ve beraberindeki heyet ile görüşme gerçekleştirildi.

᛫ Ulusal Güvenlik Bürosu Başkanı ve Devlet Sekreteri Pawel Soloch ile görüşme gerçekleştirildi.

᛫ Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstriler Bakanı Oleg Urusky ile görüşme gerçekleştirildi.

᛫ Togo Savunma ve Ordular Bakanı Essosimna Gnakade ile görüşme gerçekleştirildi.

᛫ Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Medet Guliyev ile görüşme gerçekleştirildi.

᛫ Güney Sudan Savunma Bakanı Angelina Jany Teny ile görüşme gerçekleştirildi.

᛫ Belarus Savunma Sanayii Devlet Bakanı Dimitry Pantus ile görüşme gerçekleştirildi.

᛫ Pakistan Stratejik Planlama Başkanı Korgeneral Nadeem Zaki Manj ile görüşme gerçekleştirildi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2021 Kapsamında gerçekleştirdiği imza törenleri:

᛫ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in liderliğinde, Aselsan ve Armelsan arasında Multistatik Sonar Suiti Geliştirilmesi İlişkin Protokol imzalandı.

᛫ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in liderliğinde, geliştirdiği ürünlerle iletişim altyapılarını sağlayan ULAK Haberleşme A.Ş. ile HAB arasında Akıllı Kampüs Haberleşme Projesi sözleşmesi imzalandı.

᛫ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in liderliğinde Savunma Sanayii Başkanlığı ve Roketsan arasında Karadan Karaya Seyir Füzesi Projesi Sözleşmesi imzalandı.

᛫ Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyacına yönelik, Savunma Sanayii Başkanlığı ile HAVELSAN arasında SAHİL-NET Projesi Sözleşmesi imzalandı.

᛫ SSB tarafından başlatılan proje kapsamında, Roketsan’ın ürettiği SOM ve ATMACA füzelerinde Kale ARGE’nin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği turbojet motorların kullanılması için anlaşma imzalandı

᛫ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in liderliğinde, SSB, Havelsan ve BİTES firmalarıyla artırılmış gerçeklik proje sözleşmeleri imzalandı

᛫ SSB himayesinde TUSAŞ, GSATCOM ve INVAP arasında Türkiye’nin ilk uydu ihracatı olan ARSAT-SG1 Uydu Projesinin imza törenini gerçekleşti.

᛫ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii İsmail Demir’in liderliğinde, SSB ile Meteksan Savunma Sanayii A.Ş. arasında Seyrüsefer Elektronik Taarruz Sistemi SEYMEN Projesinin imza töreni gerçekleştirildi.

᛫ SSB ile Arox Bilişim Sistemleri A.Ş, Elektroland Savunma A.Ş. ve Esetron Mekatronik arasında Hafif Sınıf İnsansız Kara Araçları Projesi İmza Töreni gerçekleştirildi.

᛫ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in liderliğinde, Türkiye ile Ekvator Ginesi arasında Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması imzalandı.

᛫ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir’in liderliğinde, Türkiye ile Irak arasında Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması imzalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

DİHA’ları uçuracak yerli motor TEKNOFEST’te

Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Araçları’nda test edilen yerli motor “Baykuş”, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te sergileniyor. Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, TEKNOFEST’te yaptığı açıklamada, geliştirdikleri 3 motoru etkinlikte sergilediklerini söyledi. Bayraktar DİHA’nın seri üretimi için geri sayım Şahin, bu motorlardan birinin düşük basınçla çalışabilen doğalgazlı bir motor olduğunu ifade etti. Ağırlıklı olarak […]

Bayraktar DİHA’nın 2022’de seri üretim geçmesi planlanıyor

İlk kez TEKNOFEST’te sergilenen ve uçuş testlerinde sona gelinen Bayraktar Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı Sistemi’nin (DİHA) seri imalat ve teslimatlarının 2022 içerisinde yapılması hedefleniyor. Anadolu Ajansının medya paydaşı olduğu Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST‘te görücüye çıkan Bayraktar DİHA, dikey iniş kalkış özelliğiyle dar alanda operasyon kabiliyeti sağlıyor. 150 kilometreye kadar haberleşme menziline sahip olan […]