ABD, F-35 yerine F-15EX satın alacak

Free News, Defense News dergisinden alınan verilere dayanarak, ABD Hava Kuvvetleri , F-35 Lightning II yerine daha fazla F-15EX Advanced Eagle avcı uçağı satın almaya karar verdi.

Daha önce, Amerikan haftalık gözden Pentagon’un ‘ın bütçesi 2022 mali yılı için istek ve F-35s ABD Hava Kuvvetleri için uçak alımları için programa dahil edilmedi bildirdi.

Gazeteciler bunun yerine fonların önemli bir bölümünün – 1.4 milyar dolar – 12 adet F-15EX avcı uçağının satın alınmasına harcanacağını belirtti.

Doğrulanmayan raporlara göre, ABD Hava Kuvvetleri, F-35 Block 4’ün yükseltilmiş bir versiyonunun ortaya çıkmasını bekliyor ve o zamana kadar mevcut makineleri çalışır durumda tutmak için para harcamaya karar verildi.

Bu nedenle, mevcut F-35 filosunu korumak için ordu ek olarak 360 milyon dolar talep etti. Bunlardan 175 milyonu, bu savaşçıların motorları için yirmi güç modülünün satın alınmasına harcanacak. Bu, F-35’in hız aşırtma sırasında kritik sorunlarla karşılaşmasına neden olan kusuru ortadan kaldırmak için gereklidir.

Amerika Birleşik Devletleri, geliştiricisi Lockheed Martin Corporation olan F-35 avcı uçağının çok sayıda eksikliğine defalarca dikkat çekti.

Pentagon’un test ofisi, uçakta, çoğu pilotların güvenliğini tehdit edebilecek ve bu savaş aracının askeri operasyonlarda kullanımının etkinliğini azaltabilecek yaklaşık 900 kusur tespit etti.

Örneğin, bu yılın Mart ayında, ABD Deniz Piyadeleri’nin Yuma eğitim sahasındaki tatbikatlarının bir parçası olarak, F-35B’nin yanlışlıkla kendini bir toptan fırlattığı bildirildi.

Amerikan Muhasebe Odası denetçileri ayrıca kongre üyelerine beşinci nesil savaşçılarla ilgili sorunlar hakkında bilgi verdi: F-35’i Blok 4 versiyonuna yükseltmek bütçeye neredeyse iki milyar dolara mal olacak. Bugüne kadar, uçağı geliştirme programının maliyeti yaklaşık 400 milyar doları buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

İnsansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında vitrine çıkıyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen insansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında tanıtılacak. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı, 20-24 Şubat tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de dünyanın dört bir yanından ülkelerin savunma sanayisi ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. HAVELSAN’ın bir süredir üzerinde çalıştığı insansız hava ve kara araçlarından oluşan […]

STM Reis Denizaltıları’nın son “Section 50″sini teslim etti

Türkiye’de ilk kez milli imkânlarla STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretilen, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısmı “Section 50”nin, son teslimatı Gölcük Tersanesi Komutanlığı’na gerçekleştirildi. Reis Sınıfı denizaltılar için üretilen son “Section 50” TCG SELMANREİS’e entegre edilecek. Dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yeni […]