Rusya, S-400’lerle askeri tatbikat gerçekleştirecek

Rusya, S-400 ‘Triumf’ sistemleriyle bir dizi uçaksavar tatbikatı düzenlemeye hazırlanıyor ve bu tatbikatların, Merkez Askeri Bölgedeki bir alaydan 300’den fazla personeli içereceği bildirildi.

Uçaksavar füzesi birimi, yeniden silahlandırılıp gelişmiş Triumf platformu ile donatıldığından beri ilk füze fırlatmalarını gerçekleştirecek ve tatbikatlar, Astrakhan Bölgesi’ndeki Ashuluk uygulama sahasında gerçekleştirilecek.

Canlı ateş tatbikatını da içerecek tatbikatlar, Nisan ayının ortalarında devam edecek.

Geçen Eylül ayında Rusya Savunma Bakanlığı, iki Doğu Askeri Bölgesi hava savunma alayının da S-400 füze sistemi ile donatılacağını duyurdu.

Rusya devlet savunma şirketi Almaz-Antey Air and Space Defence Corporation JSC ile yapılan yeni sözleşmeler kapsamında 2032 yılına kadar toplam üç alay Triumf ve dört set S-350 ‘Vityaz’ savaş alanı hava savunma fırlatıcı ile donatılacak.

Eylül 2020’nin başında Rus ordusu, Güney Astrakhan Bölgesi’nde Merkez Askeri Bölge’nin hava savunma bölümünü içeren tatbikatlar sırasında uçaksavar platformunu canlı ateş tatbikatında kullandı. Bu tatbikatlar 450’den fazla Rus askeri personeli ve yaklaşık iki yüz parça askeri donanım içeriyordu.

The National Interest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Rosoboroneksport IDEF 2021’de Rus ürünlerini tanıtacak

Rusya devlet silah ihracat şirketi Rosoboroneksport, 17-20 Ağustos’ta düzenlenecek 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2021) 400’den fazla ürünle yer alacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre, IDEF 2021’de tanıtılacak ürünler arasında 5. nesil “SU-57E” savaş uçağı, Tayfun-K serisinden “K-63969” aracı, keşif-savaş “Orion-E” insansız hava aracı, özel harekat BK-16E botu ve “Msta-S” obüs sistemi gibi geniş yelpazedeki […]

Rusya Suriye’deki Hmeymim Üssü’nü geliştiriyor

Rusya Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, pisti yenilenen Hmeymim Hava Üssü, artık her türlü Rus savaş uçağı tarafından kullanılabilecek. Çalışmaların ardından üste bulunan ikinci pist uzatıldı, yüzeyi tamamen yenilendi, yeni ışıklandırma ve telsiz teçhizatı kuruldu. Kısa süre önce Rus Hava Kuvvetleri Doğu Akdeniz’deki tatbikat için Hımeymim Üssü’ne üç adet Tu-22M3 bombardıman uçağı sevketti ve uçak bu […]