Nurol Makina Katar’da TOMA’ları, Barzan Holding ise Ambulans Ejder Yalçın’ı Sergiliyor

Milipol Katar 13’üncü İç Güvenlik ve Sivil Savunma Fuarı Doha Sergi ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Nurol Makina ilk kez katıldığı fuarda 4×4 Ejder TOMA’ları ön plana çıkardı.

Nurol Makina Genel Müdür Yardımcısı Dr. Anıl Karel, Milipol Katar’ın resmi internet sitesinde yayınlanan röportajda, firmasının savunma sanayi ve yurt güvenliğinde 40 yılı aşkın tecrübesiyle önemli bir küresel oyuncu olduğunun altını çizdi.

Nurol Makinanın kendisine özgü tasarım ve ürünlerle diğer firmalardan ayrıştığını vurgulayan Karel, şu ifadeleri kullandı:

“Katar’ın Türkiye ve Nurol Makina için önemi büyük. Barzan Holdingle iş birliği yapıyoruz ve yeni iş birlikleri için önemli fırsatlar olduğunu değerlendiriyoruz. Ürünlerimiz kendisini sahada kanıtladı. Bizim önceliğimiz, müşteri memnuniyeti. Katar Silahlı Kuvvetlerinin ve emniyet güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız.”

G-022 numaralı stantta yer alan Türk firması, fuar boyunca ziyaretçilerine, üstün mayın ve EYP korumasına sahip 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç yelpazesi hakkında da bilgi verecek.

Nurol Makinanın ön plana çıkardığı Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı Ejder TOMA, yüksek arazi performansına ve yüksek balistik korumaya sahip.

Araç, Türkiye dışında Afrika, Orta Doğu ve Güney Amerika’daki bazı ülkelerde etkinlikle hizmet veriyor.

Nurol Makinanın özgün tasarımı ve üretimi olan araç, kırsal alanda olduğu gibi kentsel alanda da başarılı.

Nurol Makine üretimi 4×4 Ejder Yalçın’ın ambulans versiyonu ise Barzan Holdingin standında sergilenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Yerli İHA’lara yerli uydu terminali

İnsansız hava araçları için bugüne kadar yurt dışından temin edilen uydu terminalleri ilk defa yerlileştirilerek Anka-S ve Aksungur’a entegre edildi. 5 hava aracıyla testler dahil 500 saatlik uçuş süresine ulaşıldı. Türk savunma sanayii, milli İHA’ların uydu hava terminali ihtiyacının yurt içindeki çözümlerle karşılanmasına yönelik çalışmalarda önemli mesafe kazandı. CTech Bilişim Teknolojileri AŞ, Türk Havacılık ve […]

ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı ile sözleşmesine opsiyon paketini dahil etti

Sözleşmeye ait 91,9 milyon avro ile 1,8 milyar lira tutarında opsiyon paketi bulunuyor  ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında imzalanan kısa menzilli/alçak irtifa hava savunma sistemi sözleşmesine ait 91,9 milyon avro ve 1,8 milyar liralık opsiyon paketi, sözleşme kapsamına alındı. ASELSAN‘ın yeni iş sözleşmesine ilişkin açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. Açıklamada, “ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı […]