Nurol Makina Katar’da TOMA’ları, Barzan Holding ise Ambulans Ejder Yalçın’ı Sergiliyor

Milipol Katar 13’üncü İç Güvenlik ve Sivil Savunma Fuarı Doha Sergi ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Nurol Makina ilk kez katıldığı fuarda 4×4 Ejder TOMA’ları ön plana çıkardı.

Nurol Makina Genel Müdür Yardımcısı Dr. Anıl Karel, Milipol Katar’ın resmi internet sitesinde yayınlanan röportajda, firmasının savunma sanayi ve yurt güvenliğinde 40 yılı aşkın tecrübesiyle önemli bir küresel oyuncu olduğunun altını çizdi.

Nurol Makinanın kendisine özgü tasarım ve ürünlerle diğer firmalardan ayrıştığını vurgulayan Karel, şu ifadeleri kullandı:

“Katar’ın Türkiye ve Nurol Makina için önemi büyük. Barzan Holdingle iş birliği yapıyoruz ve yeni iş birlikleri için önemli fırsatlar olduğunu değerlendiriyoruz. Ürünlerimiz kendisini sahada kanıtladı. Bizim önceliğimiz, müşteri memnuniyeti. Katar Silahlı Kuvvetlerinin ve emniyet güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız.”

G-022 numaralı stantta yer alan Türk firması, fuar boyunca ziyaretçilerine, üstün mayın ve EYP korumasına sahip 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç yelpazesi hakkında da bilgi verecek.

Nurol Makinanın ön plana çıkardığı Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı Ejder TOMA, yüksek arazi performansına ve yüksek balistik korumaya sahip.

Araç, Türkiye dışında Afrika, Orta Doğu ve Güney Amerika’daki bazı ülkelerde etkinlikle hizmet veriyor.

Nurol Makinanın özgün tasarımı ve üretimi olan araç, kırsal alanda olduğu gibi kentsel alanda da başarılı.

Nurol Makine üretimi 4×4 Ejder Yalçın’ın ambulans versiyonu ise Barzan Holdingin standında sergilenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Savunma Sanayii Başkanı Görgün: HAKİM, Ege’den Hazar’a kadar uzanacak

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Türkiye ile Azerbaycan tarafından müşterek olarak yürütülen HAKİM Projesi ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Kısa süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heyeti içerisinde yer alarak Azerbaycan’ı ziyaret eden Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, HAKİM Hava Komuta Kontrol Sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Poliqon’a açıklamalarda bulunan Başkan Görgün, “HAKİM […]

Türkiye’nin yüksek hızlı hedef uçağı “SÜPER ŞİMŞEK” kanatlanmaya hazır

Türkiye’nin hava savunma sistemlerinin geliştirilmesi ve ilgili personelin eğitimlerinde kullanılması amacıyla geliştirilen yüksek hızlı hedef uçak SÜPER ŞİMŞEK, ilk uçuşu için gün sayıyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), SÜPER ŞİMŞEK’i Paris Airshow’da insansız hava aracı AKSUNGUR’un kanat altında ve bağımsız şekilde sergileyerek vitrine çıkardı. TUSAŞ Taktik İHA Ürün Başmühendisi Özgür Sayın, AA muhabirine, ŞİMŞEK […]