Nurol Makina Katar’da TOMA’ları, Barzan Holding ise Ambulans Ejder Yalçın’ı Sergiliyor

Milipol Katar 13’üncü İç Güvenlik ve Sivil Savunma Fuarı Doha Sergi ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Nurol Makina ilk kez katıldığı fuarda 4×4 Ejder TOMA’ları ön plana çıkardı.

Nurol Makina Genel Müdür Yardımcısı Dr. Anıl Karel, Milipol Katar’ın resmi internet sitesinde yayınlanan röportajda, firmasının savunma sanayi ve yurt güvenliğinde 40 yılı aşkın tecrübesiyle önemli bir küresel oyuncu olduğunun altını çizdi.

Nurol Makinanın kendisine özgü tasarım ve ürünlerle diğer firmalardan ayrıştığını vurgulayan Karel, şu ifadeleri kullandı:

“Katar’ın Türkiye ve Nurol Makina için önemi büyük. Barzan Holdingle iş birliği yapıyoruz ve yeni iş birlikleri için önemli fırsatlar olduğunu değerlendiriyoruz. Ürünlerimiz kendisini sahada kanıtladı. Bizim önceliğimiz, müşteri memnuniyeti. Katar Silahlı Kuvvetlerinin ve emniyet güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız.”

G-022 numaralı stantta yer alan Türk firması, fuar boyunca ziyaretçilerine, üstün mayın ve EYP korumasına sahip 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç yelpazesi hakkında da bilgi verecek.

Nurol Makinanın ön plana çıkardığı Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı Ejder TOMA, yüksek arazi performansına ve yüksek balistik korumaya sahip.

Araç, Türkiye dışında Afrika, Orta Doğu ve Güney Amerika’daki bazı ülkelerde etkinlikle hizmet veriyor.

Nurol Makinanın özgün tasarımı ve üretimi olan araç, kırsal alanda olduğu gibi kentsel alanda da başarılı.

Nurol Makine üretimi 4×4 Ejder Yalçın’ın ambulans versiyonu ise Barzan Holdingin standında sergilenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

‘Mayın avcısı’ Hava Kuvvetlerinde göreve başlayacak

ASELSAN tarafından geliştirilen Sarper Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) Sistemi’nin güvenlik güçleri tarafından kullanımı yaygınlaşıyor. Alınan bilgiye göre, Türkiye’nin “Radar Teknoloji Merkezi” olan ASELSAN, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının gelişmiş teknolojiye sahip radar sistemleriyle karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütüyor. Şirket, hava platformlarının radar ihtiyaçlarına çözüm sunmak için de yenilikçi çözümlere imza atıyor. Bu kapsamda geliştirilen […]

Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti

Ukrayna’nın AB’den talep ettiği silahların listesi olduğu belirtilen ve Türk savunma sanayii ürünleri de içeren belgenin kuvvetle muhtemel doğru olduğu, konuya dair bilgisi olan kaynaklar tarafından teyitlendi. Buna göre Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti. Ukrayna’nın bazı talepleri: 🔹Korkut hava savunma sistemi ve 80 bin atım mühimmat 🔹8 HİSAR-O hava savunma sistemi […]