Nurol Makina Katar’da TOMA’ları, Barzan Holding ise Ambulans Ejder Yalçın’ı Sergiliyor

Milipol Katar 13’üncü İç Güvenlik ve Sivil Savunma Fuarı Doha Sergi ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Nurol Makina ilk kez katıldığı fuarda 4×4 Ejder TOMA’ları ön plana çıkardı.

Nurol Makina Genel Müdür Yardımcısı Dr. Anıl Karel, Milipol Katar’ın resmi internet sitesinde yayınlanan röportajda, firmasının savunma sanayi ve yurt güvenliğinde 40 yılı aşkın tecrübesiyle önemli bir küresel oyuncu olduğunun altını çizdi.

Nurol Makinanın kendisine özgü tasarım ve ürünlerle diğer firmalardan ayrıştığını vurgulayan Karel, şu ifadeleri kullandı:

“Katar’ın Türkiye ve Nurol Makina için önemi büyük. Barzan Holdingle iş birliği yapıyoruz ve yeni iş birlikleri için önemli fırsatlar olduğunu değerlendiriyoruz. Ürünlerimiz kendisini sahada kanıtladı. Bizim önceliğimiz, müşteri memnuniyeti. Katar Silahlı Kuvvetlerinin ve emniyet güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız.”

G-022 numaralı stantta yer alan Türk firması, fuar boyunca ziyaretçilerine, üstün mayın ve EYP korumasına sahip 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç yelpazesi hakkında da bilgi verecek.

Nurol Makinanın ön plana çıkardığı Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı Ejder TOMA, yüksek arazi performansına ve yüksek balistik korumaya sahip.

Araç, Türkiye dışında Afrika, Orta Doğu ve Güney Amerika’daki bazı ülkelerde etkinlikle hizmet veriyor.

Nurol Makinanın özgün tasarımı ve üretimi olan araç, kırsal alanda olduğu gibi kentsel alanda da başarılı.

Nurol Makine üretimi 4×4 Ejder Yalçın’ın ambulans versiyonu ise Barzan Holdingin standında sergilenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Bayraktar TB3 2022’de gökyüzüyle buluşacak

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü yapılan, Türkiye’den ve dünyadan girişim ekosisteminin tüm paydaşlarını bir araya getiren Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi’nde bir sunum gerçekleştirdi. Baykar tarafından geliştirilen insansız hava sistemleri hakkında görsel bir sunum yapan Bayraktar, “Biz burada yola çıkarken […]

Türkiye’nin yerli ve milli helikopteri ‘Gökbey’de yeni prototip yolda

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlar ile üretilen genel maksat helikopteri Gökbey’de sevindiren haber geldi. Adım adım seri üretime doğru giden Gökbey’in dördüncü prototipi de yolda. Yakın bir zaman içerisinde yer ve uçuş testlerine dahil olması bekleniyor Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından projelendirilen ve Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından üretilen Gökbey, alanının en […]