Türkiye, yönlendirilmiş enerji silahlarına öncelik veriyor

Defense News dergisine konuşan üst düzey bir askeri yetkili, yönlendirilmiş enerji silahlarına öncelik verilmesi için askeri komuta kademesi tarafından çaba gösterildiğini belirtti.

“Türkiye’nin üst düzey askeri liderleri, yönlendirilmiş enerji silahları programlarının öncelik haline getirilmesi için çaba gösteriyor” diyen yetkili, son aylarda komuta kademesinin yönlendirilmiş enerji silahları çalışmaları konusunda bilgilendirilmesi için brifingler düzenlendiğini ifade etti.

Komuta kademesinin bu konuda gelinen noktadan memnun olduğunu dile getiren yetkili, “Bu programlara öncelik verilmesine yönelik bir anlayış oluşturmayı tavsiye ettiler” ifadeleri kullandı.

Türk şirketlerinin bu alanda oldukça yeni olduğunu, ancak şu ana kadar muazzam çalışmalar ortaya koyduklarını da vurgulayan yetkili, “İlk 10 yıl zorlayıcı oldu, fakat önümüzde 10 yıl hızlı bir teknolojik gelişime sahne olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

İnsansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında vitrine çıkıyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen insansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında tanıtılacak. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı, 20-24 Şubat tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de dünyanın dört bir yanından ülkelerin savunma sanayisi ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. HAVELSAN’ın bir süredir üzerinde çalıştığı insansız hava ve kara araçlarından oluşan […]

STM Reis Denizaltıları’nın son “Section 50″sini teslim etti

Türkiye’de ilk kez milli imkânlarla STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretilen, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısmı “Section 50”nin, son teslimatı Gölcük Tersanesi Komutanlığı’na gerçekleştirildi. Reis Sınıfı denizaltılar için üretilen son “Section 50” TCG SELMANREİS’e entegre edilecek. Dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yeni […]