Türkiye, yönlendirilmiş enerji silahlarına öncelik veriyor

Defense News dergisine konuşan üst düzey bir askeri yetkili, yönlendirilmiş enerji silahlarına öncelik verilmesi için askeri komuta kademesi tarafından çaba gösterildiğini belirtti.

“Türkiye’nin üst düzey askeri liderleri, yönlendirilmiş enerji silahları programlarının öncelik haline getirilmesi için çaba gösteriyor” diyen yetkili, son aylarda komuta kademesinin yönlendirilmiş enerji silahları çalışmaları konusunda bilgilendirilmesi için brifingler düzenlendiğini ifade etti.

Komuta kademesinin bu konuda gelinen noktadan memnun olduğunu dile getiren yetkili, “Bu programlara öncelik verilmesine yönelik bir anlayış oluşturmayı tavsiye ettiler” ifadeleri kullandı.

Türk şirketlerinin bu alanda oldukça yeni olduğunu, ancak şu ana kadar muazzam çalışmalar ortaya koyduklarını da vurgulayan yetkili, “İlk 10 yıl zorlayıcı oldu, fakat önümüzde 10 yıl hızlı bir teknolojik gelişime sahne olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

DİHA’ları uçuracak yerli motor TEKNOFEST’te

Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Araçları’nda test edilen yerli motor “Baykuş”, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te sergileniyor. Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, TEKNOFEST’te yaptığı açıklamada, geliştirdikleri 3 motoru etkinlikte sergilediklerini söyledi. Bayraktar DİHA’nın seri üretimi için geri sayım Şahin, bu motorlardan birinin düşük basınçla çalışabilen doğalgazlı bir motor olduğunu ifade etti. Ağırlıklı olarak […]

Bayraktar DİHA’nın 2022’de seri üretim geçmesi planlanıyor

İlk kez TEKNOFEST’te sergilenen ve uçuş testlerinde sona gelinen Bayraktar Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı Sistemi’nin (DİHA) seri imalat ve teslimatlarının 2022 içerisinde yapılması hedefleniyor. Anadolu Ajansının medya paydaşı olduğu Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST‘te görücüye çıkan Bayraktar DİHA, dikey iniş kalkış özelliğiyle dar alanda operasyon kabiliyeti sağlıyor. 150 kilometreye kadar haberleşme menziline sahip olan […]