Türkiye, yönlendirilmiş enerji silahlarına öncelik veriyor

Defense News dergisine konuşan üst düzey bir askeri yetkili, yönlendirilmiş enerji silahlarına öncelik verilmesi için askeri komuta kademesi tarafından çaba gösterildiğini belirtti.

“Türkiye’nin üst düzey askeri liderleri, yönlendirilmiş enerji silahları programlarının öncelik haline getirilmesi için çaba gösteriyor” diyen yetkili, son aylarda komuta kademesinin yönlendirilmiş enerji silahları çalışmaları konusunda bilgilendirilmesi için brifingler düzenlendiğini ifade etti.

Komuta kademesinin bu konuda gelinen noktadan memnun olduğunu dile getiren yetkili, “Bu programlara öncelik verilmesine yönelik bir anlayış oluşturmayı tavsiye ettiler” ifadeleri kullandı.

Türk şirketlerinin bu alanda oldukça yeni olduğunu, ancak şu ana kadar muazzam çalışmalar ortaya koyduklarını da vurgulayan yetkili, “İlk 10 yıl zorlayıcı oldu, fakat önümüzde 10 yıl hızlı bir teknolojik gelişime sahne olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

‘Mayın avcısı’ Hava Kuvvetlerinde göreve başlayacak

ASELSAN tarafından geliştirilen Sarper Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) Sistemi’nin güvenlik güçleri tarafından kullanımı yaygınlaşıyor. Alınan bilgiye göre, Türkiye’nin “Radar Teknoloji Merkezi” olan ASELSAN, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının gelişmiş teknolojiye sahip radar sistemleriyle karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütüyor. Şirket, hava platformlarının radar ihtiyaçlarına çözüm sunmak için de yenilikçi çözümlere imza atıyor. Bu kapsamda geliştirilen […]

Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti

Ukrayna’nın AB’den talep ettiği silahların listesi olduğu belirtilen ve Türk savunma sanayii ürünleri de içeren belgenin kuvvetle muhtemel doğru olduğu, konuya dair bilgisi olan kaynaklar tarafından teyitlendi. Buna göre Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti. Ukrayna’nın bazı talepleri: 🔹Korkut hava savunma sistemi ve 80 bin atım mühimmat 🔹8 HİSAR-O hava savunma sistemi […]