Türkiye, yönlendirilmiş enerji silahlarına öncelik veriyor

Defense News dergisine konuşan üst düzey bir askeri yetkili, yönlendirilmiş enerji silahlarına öncelik verilmesi için askeri komuta kademesi tarafından çaba gösterildiğini belirtti.

“Türkiye’nin üst düzey askeri liderleri, yönlendirilmiş enerji silahları programlarının öncelik haline getirilmesi için çaba gösteriyor” diyen yetkili, son aylarda komuta kademesinin yönlendirilmiş enerji silahları çalışmaları konusunda bilgilendirilmesi için brifingler düzenlendiğini ifade etti.

Komuta kademesinin bu konuda gelinen noktadan memnun olduğunu dile getiren yetkili, “Bu programlara öncelik verilmesine yönelik bir anlayış oluşturmayı tavsiye ettiler” ifadeleri kullandı.

Türk şirketlerinin bu alanda oldukça yeni olduğunu, ancak şu ana kadar muazzam çalışmalar ortaya koyduklarını da vurgulayan yetkili, “İlk 10 yıl zorlayıcı oldu, fakat önümüzde 10 yıl hızlı bir teknolojik gelişime sahne olacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Savunma Sanayii Başkanı Görgün: HAKİM, Ege’den Hazar’a kadar uzanacak

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Türkiye ile Azerbaycan tarafından müşterek olarak yürütülen HAKİM Projesi ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Kısa süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heyeti içerisinde yer alarak Azerbaycan’ı ziyaret eden Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, HAKİM Hava Komuta Kontrol Sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Poliqon’a açıklamalarda bulunan Başkan Görgün, “HAKİM […]

Türkiye’nin yüksek hızlı hedef uçağı “SÜPER ŞİMŞEK” kanatlanmaya hazır

Türkiye’nin hava savunma sistemlerinin geliştirilmesi ve ilgili personelin eğitimlerinde kullanılması amacıyla geliştirilen yüksek hızlı hedef uçak SÜPER ŞİMŞEK, ilk uçuşu için gün sayıyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), SÜPER ŞİMŞEK’i Paris Airshow’da insansız hava aracı AKSUNGUR’un kanat altında ve bağımsız şekilde sergileyerek vitrine çıkardı. TUSAŞ Taktik İHA Ürün Başmühendisi Özgür Sayın, AA muhabirine, ŞİMŞEK […]