Rosoboronexport, 2020’de Afrika ülkeleriyle $1,5 milyar değerinde sözleşme imzaladı

Rusya’nın devlete bağlı Rostec teknoloji şirketinin bir parçası olan ve savunma sanayi ürünlerinin ihracatını gerçekleştiren birimi Rosoboronexport’un Direktörü General Alexander Mikheyev, Pazar günü Uluslararası Savunma Fuarı (IDEX) 2021’de gazetecilere verdiği demeçte, şirketin 2020’de Afrika devletleriyle 1.5 milyar dolarlık sözleşme imzaladığını ifade etti.

Mikheyev, “2020 yılında 10’dan fazla Afrika ülkesiyle sözleşme imzaladık. Avans ödemesi aldık ve çalışmalara başladık” dedi.

Rusya’nın, Kuzey Afrika ve Basra Körfezi’ndeki geleneksel ortaklarıyla çalışmaya devam ettiğini belirten Mikheyev, “Afrika ve Basra Körfezi – burada hepinizin bildiği geleneksel ortaklarla çalışıyoruz. Bu nedenle taahhütlerimizi yerine getirmeye devam ediyoruz ve ekipmanı tedarik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kuzey Afrika ve Orta Doğu, 2020’deki çalışmaların yaklaşık %30’unu oluşturuyordu” diyen Mikheyev’e göre, Rosoboronexport’un 50 milyar dolara ulaşan tüm sipariş portföyünde önemli bir bölümü bu bölgeler oluşturuyor.

TASS


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

DİHA’ları uçuracak yerli motor TEKNOFEST’te

Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Araçları’nda test edilen yerli motor “Baykuş”, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te sergileniyor. Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, TEKNOFEST’te yaptığı açıklamada, geliştirdikleri 3 motoru etkinlikte sergilediklerini söyledi. Bayraktar DİHA’nın seri üretimi için geri sayım Şahin, bu motorlardan birinin düşük basınçla çalışabilen doğalgazlı bir motor olduğunu ifade etti. Ağırlıklı olarak […]

Bayraktar DİHA’nın 2022’de seri üretim geçmesi planlanıyor

İlk kez TEKNOFEST’te sergilenen ve uçuş testlerinde sona gelinen Bayraktar Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı Sistemi’nin (DİHA) seri imalat ve teslimatlarının 2022 içerisinde yapılması hedefleniyor. Anadolu Ajansının medya paydaşı olduğu Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST‘te görücüye çıkan Bayraktar DİHA, dikey iniş kalkış özelliğiyle dar alanda operasyon kabiliyeti sağlıyor. 150 kilometreye kadar haberleşme menziline sahip olan […]