Türkiye, İngiltere ile geçtiğimiz sene uçak gemisi hakkında görüştü

Middle East Eye haberine göre Türkiye, İngiltere ile ikinci el uçak gemisi alımı için görüştü, ancak görüşmeler sonuç vermedi.

Türkiye, ya Elizabeth Queen sınıfı bir uçak gemisi ya da envanterden çıkarılan bir uçak gemisi satın alma talebinde bulundu.

İngiltere, uçak gemisi tasarımı satma ve Türkiye’nin üreteceği uçak gemisinin üretimine teknik destek verme teklifinde bulundu.

Türk yetkililere göre İngiliz hükümeti ile görüşmeler sonrası Türkiye, satın almak yerine kendi uçak gemisini üretme kararı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

İnsansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında vitrine çıkıyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen insansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında tanıtılacak. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı, 20-24 Şubat tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de dünyanın dört bir yanından ülkelerin savunma sanayisi ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. HAVELSAN’ın bir süredir üzerinde çalıştığı insansız hava ve kara araçlarından oluşan […]

STM Reis Denizaltıları’nın son “Section 50″sini teslim etti

Türkiye’de ilk kez milli imkânlarla STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretilen, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısmı “Section 50”nin, son teslimatı Gölcük Tersanesi Komutanlığı’na gerçekleştirildi. Reis Sınıfı denizaltılar için üretilen son “Section 50” TCG SELMANREİS’e entegre edilecek. Dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yeni […]