Türkiye, İngiltere ile geçtiğimiz sene uçak gemisi hakkında görüştü

Middle East Eye haberine göre Türkiye, İngiltere ile ikinci el uçak gemisi alımı için görüştü, ancak görüşmeler sonuç vermedi.

Türkiye, ya Elizabeth Queen sınıfı bir uçak gemisi ya da envanterden çıkarılan bir uçak gemisi satın alma talebinde bulundu.

İngiltere, uçak gemisi tasarımı satma ve Türkiye’nin üreteceği uçak gemisinin üretimine teknik destek verme teklifinde bulundu.

Türk yetkililere göre İngiliz hükümeti ile görüşmeler sonrası Türkiye, satın almak yerine kendi uçak gemisini üretme kararı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

‘Mayın avcısı’ Hava Kuvvetlerinde göreve başlayacak

ASELSAN tarafından geliştirilen Sarper Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) Sistemi’nin güvenlik güçleri tarafından kullanımı yaygınlaşıyor. Alınan bilgiye göre, Türkiye’nin “Radar Teknoloji Merkezi” olan ASELSAN, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının gelişmiş teknolojiye sahip radar sistemleriyle karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütüyor. Şirket, hava platformlarının radar ihtiyaçlarına çözüm sunmak için de yenilikçi çözümlere imza atıyor. Bu kapsamda geliştirilen […]

Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti

Ukrayna’nın AB’den talep ettiği silahların listesi olduğu belirtilen ve Türk savunma sanayii ürünleri de içeren belgenin kuvvetle muhtemel doğru olduğu, konuya dair bilgisi olan kaynaklar tarafından teyitlendi. Buna göre Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti. Ukrayna’nın bazı talepleri: 🔹Korkut hava savunma sistemi ve 80 bin atım mühimmat 🔹8 HİSAR-O hava savunma sistemi […]