Türkiye, İngiltere ile geçtiğimiz sene uçak gemisi hakkında görüştü

Middle East Eye haberine göre Türkiye, İngiltere ile ikinci el uçak gemisi alımı için görüştü, ancak görüşmeler sonuç vermedi.

Türkiye, ya Elizabeth Queen sınıfı bir uçak gemisi ya da envanterden çıkarılan bir uçak gemisi satın alma talebinde bulundu.

İngiltere, uçak gemisi tasarımı satma ve Türkiye’nin üreteceği uçak gemisinin üretimine teknik destek verme teklifinde bulundu.

Türk yetkililere göre İngiliz hükümeti ile görüşmeler sonrası Türkiye, satın almak yerine kendi uçak gemisini üretme kararı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Fırat’ın doğusunda yeni alev: Aşiretler

Suriye’nin kuzeydoğusunda bulunan Deyrezzor kenti tamamen Arap nüfusludur. Bu şehirde 30’dan fazla aşiret ve 200 kadar aile bulunuyor. Şehrin yönetimi Fırat nehrinin ayırdığı sınırlarla belirlenmiştir. Nehrin doğusu PKK terör örgütünde, batısı ise Esad rejimi ve müttefiklerinin kontrolündedir. Terör örgütü PKK, Deyrezzor şehrini askeri bakımdan kontrol etmek için Deyrezzor Askeri Meclisini kurdu. Bu meclisin başına da […]

Eski Rus Albay’dan Putin’e sert eleştiriler: “Bu adam varken savaşı kazanamayız”

Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken Rusya içerisinde de savaşa dair tartışmalar hız kesmeden sürüyor. Kremlin de sık sık savaşın seyrine dair eleştirilerin hedefi oluyor. Son olarak eski bir Albay, Putin’e dair sert sözler sarfetti. Rus askeri istihbarat servisi GRU’da görev yapmış olan eski Albay Igor Girkin, mesele Ukrayna olduğunda Rusya’da en çok tanınan isimlerden […]