Tayvan, uzun menzil saldırı kapasitelerini sergiledi

Tayvan ve Çin arasında gerilim tırmanmaya devam ederken Tayvan Hava Kuvvetleri, düzenlediği son tatbikatlarda uzun menzil saldırı kapasitesini sergileyerek neredeyse her gün hava sahası ihlallerinde bulunan Çin’e mesaj verdi.

Tainan hava üssünde düzenlenen tatbikatta, havadan karaya seyir füzesi Wan Chien de kullanıldı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre Wan Chien seyir füzeleri, ülkenin yerli üretim savaş uçağı olan F-CK-1 uçağına yerleştirildi.

Tayvan ordusunun en üst araştırma ve geliştirme kurumu olan Ulusal Chung-Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen Wan Chien seyir füzesinin ortay hattan ateşlenmesi halinde Çin’in Fujian we Guangdong eyaletlerindeki askeri havalimanlarını ve birlikleri vurma kapasitesine sahip olduğu ifade ediliyor.

3,5 metre uzunluğundaki ve 0.63 metre çapındaki füzenin ağırlığı 650 kilogram. Füze fırlatıldıktan sonra açılan kanatlarının genişliği 1,5 metreye ulaşıyor. INS ve GPS güdümlü füze, farklı türlerde 350 kilogram patlayıcı taşıyabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Fırat’ın doğusunda yeni alev: Aşiretler

Suriye’nin kuzeydoğusunda bulunan Deyrezzor kenti tamamen Arap nüfusludur. Bu şehirde 30’dan fazla aşiret ve 200 kadar aile bulunuyor. Şehrin yönetimi Fırat nehrinin ayırdığı sınırlarla belirlenmiştir. Nehrin doğusu PKK terör örgütünde, batısı ise Esad rejimi ve müttefiklerinin kontrolündedir. Terör örgütü PKK, Deyrezzor şehrini askeri bakımdan kontrol etmek için Deyrezzor Askeri Meclisini kurdu. Bu meclisin başına da […]

Eski Rus Albay’dan Putin’e sert eleştiriler: “Bu adam varken savaşı kazanamayız”

Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken Rusya içerisinde de savaşa dair tartışmalar hız kesmeden sürüyor. Kremlin de sık sık savaşın seyrine dair eleştirilerin hedefi oluyor. Son olarak eski bir Albay, Putin’e dair sert sözler sarfetti. Rus askeri istihbarat servisi GRU’da görev yapmış olan eski Albay Igor Girkin, mesele Ukrayna olduğunda Rusya’da en çok tanınan isimlerden […]