Tayvan, uzun menzil saldırı kapasitelerini sergiledi

Tayvan ve Çin arasında gerilim tırmanmaya devam ederken Tayvan Hava Kuvvetleri, düzenlediği son tatbikatlarda uzun menzil saldırı kapasitesini sergileyerek neredeyse her gün hava sahası ihlallerinde bulunan Çin’e mesaj verdi.

Tainan hava üssünde düzenlenen tatbikatta, havadan karaya seyir füzesi Wan Chien de kullanıldı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre Wan Chien seyir füzeleri, ülkenin yerli üretim savaş uçağı olan F-CK-1 uçağına yerleştirildi.

Tayvan ordusunun en üst araştırma ve geliştirme kurumu olan Ulusal Chung-Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen Wan Chien seyir füzesinin ortay hattan ateşlenmesi halinde Çin’in Fujian we Guangdong eyaletlerindeki askeri havalimanlarını ve birlikleri vurma kapasitesine sahip olduğu ifade ediliyor.

3,5 metre uzunluğundaki ve 0.63 metre çapındaki füzenin ağırlığı 650 kilogram. Füze fırlatıldıktan sonra açılan kanatlarının genişliği 1,5 metreye ulaşıyor. INS ve GPS güdümlü füze, farklı türlerde 350 kilogram patlayıcı taşıyabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti

Ukrayna’nın AB’den talep ettiği silahların listesi olduğu belirtilen ve Türk savunma sanayii ürünleri de içeren belgenin kuvvetle muhtemel doğru olduğu, konuya dair bilgisi olan kaynaklar tarafından teyitlendi. Buna göre Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti. Ukrayna’nın bazı talepleri: 🔹Korkut hava savunma sistemi ve 80 bin atım mühimmat 🔹8 HİSAR-O hava savunma sistemi […]

Türk zırhlıları her koşulda göreve hazır

Türk savunma sanayisi, geliştirdiği ürünlerin yüksek performansı yanında farklı coğrafyalarda sunduğu destek hizmetleriyle araçları en zorlu koşullar için hazır tutuyor. Türkiye’nin askeri kara aracı üreticilerinden Nurol Makina; Ejder Yalçın, Yörük, Ilgaz II, Ejder Kunter ve Ejder TOMA gibi bir dizi araçla başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü olmak üzere yurt içi ve dışındaki kullanıcıların ihtiyaçlarını […]