Tayvan, uzun menzil saldırı kapasitelerini sergiledi

Tayvan ve Çin arasında gerilim tırmanmaya devam ederken Tayvan Hava Kuvvetleri, düzenlediği son tatbikatlarda uzun menzil saldırı kapasitesini sergileyerek neredeyse her gün hava sahası ihlallerinde bulunan Çin’e mesaj verdi.

Tainan hava üssünde düzenlenen tatbikatta, havadan karaya seyir füzesi Wan Chien de kullanıldı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre Wan Chien seyir füzeleri, ülkenin yerli üretim savaş uçağı olan F-CK-1 uçağına yerleştirildi.

Tayvan ordusunun en üst araştırma ve geliştirme kurumu olan Ulusal Chung-Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen Wan Chien seyir füzesinin ortay hattan ateşlenmesi halinde Çin’in Fujian we Guangdong eyaletlerindeki askeri havalimanlarını ve birlikleri vurma kapasitesine sahip olduğu ifade ediliyor.

3,5 metre uzunluğundaki ve 0.63 metre çapındaki füzenin ağırlığı 650 kilogram. Füze fırlatıldıktan sonra açılan kanatlarının genişliği 1,5 metreye ulaşıyor. INS ve GPS güdümlü füze, farklı türlerde 350 kilogram patlayıcı taşıyabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Japon savaş uçakları, İkinci Dünya Savaşı sonrası ilk kez Filipinler’e indi

Japon savaş uçakları, 1945’te sona eren İkinci Dünya Savaşı sonrası ilk kez kıyı komşusu Filipinler topraklarına iniş yaptı.   Asya-Pasifik’te bölgesel askeri nüfuzunu artıran Çin’e karşı Japonya, komşu ülkelerle savunma işbirliği fırsatları arıyor. Japonya Hava Öz Savunma Kuvvetleri (ASDF) açıklamasına göre, ASDF ve Filipin Hava Kuvvetleri (PAF) savunma işbirliği ve koordinasyonunu artırıyor. ASDF’ye ait iki […]

SURİYE’YE 5.KARA HAREKATI: YARIM KALAN HESAPLAR

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2016 yılında Suriye’ye ayak basmasının ardından 4 büyük harekat düzenlendi. PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine düzenlenen bu harekatlar ile Türkiye sınırının büyük bir kısmı terör örgütlerinden temizlenmişti fakat terör tehdidi ortadan kalkmamıştı. Bunun başlıca sebepleri terör örgütlerini destekleyen ve arkasında duran büyük devletlerin çıkarlarıydı. Fırat Kalkanı Harekatı ile Kuzey Halep, Zeytin Dalı […]