Tayvan, uzun menzil saldırı kapasitelerini sergiledi

Tayvan ve Çin arasında gerilim tırmanmaya devam ederken Tayvan Hava Kuvvetleri, düzenlediği son tatbikatlarda uzun menzil saldırı kapasitesini sergileyerek neredeyse her gün hava sahası ihlallerinde bulunan Çin’e mesaj verdi.

Tainan hava üssünde düzenlenen tatbikatta, havadan karaya seyir füzesi Wan Chien de kullanıldı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre Wan Chien seyir füzeleri, ülkenin yerli üretim savaş uçağı olan F-CK-1 uçağına yerleştirildi.

Tayvan ordusunun en üst araştırma ve geliştirme kurumu olan Ulusal Chung-Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen Wan Chien seyir füzesinin ortay hattan ateşlenmesi halinde Çin’in Fujian we Guangdong eyaletlerindeki askeri havalimanlarını ve birlikleri vurma kapasitesine sahip olduğu ifade ediliyor.

3,5 metre uzunluğundaki ve 0.63 metre çapındaki füzenin ağırlığı 650 kilogram. Füze fırlatıldıktan sonra açılan kanatlarının genişliği 1,5 metreye ulaşıyor. INS ve GPS güdümlü füze, farklı türlerde 350 kilogram patlayıcı taşıyabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

İsrail, Fahrizade suikastinde “katil robot” kullandı

İsrail, İran’ın nükleer programından sorumlu bilim adamı Muhsin Fahrizade suikastinde “katil robot” kullandı. New York Times’da suikaste dair yayınlanan yeni bir makale, ilginç bilgiler ortaya çıkardı. Buna göre bir araç içerisine yerleştirilen ve binlerce kilometre uzaktan kumanda edilen makineli tüfek sistemi, Fahrizade’yi öldürdü. – İran’ın nükleer programından sorumlu üst düzey bilim adamı Muhsin Fahrizade, 27 […]

AUKUS Anlaşması, Fransa’ya pahalıya mâl oldu

ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya arasında imzalanan AUKUS Anlaşması ile ABD ve Birleşik Krallık, Avustralya’ya nükleer güçle çalışan denizaltılar tedarik edecek. Anlaşmanın kaybedeni, daha önce Avustralya ile 90 milyar dolar değerinde konvansiyonel denizaltı satışı için anlaşan Fransa oldu. Dün akşam ABD Başkanı Biden, Birleşik Krallık Başbakanı Johnson ve Avustralya Başbakanı Morrison arasında videokonferans yöntemiyle düzenlenen […]