ABD ordusu, ilk yeni nesil Apache helikopterlerini teslim aldı

ABD ordusundan yapılan açıklamaya göre, 1-229. Saldırı Gözlem Taburu, ordu içerisinde yeni nesil Apache AH-64E V6 helikopterlerini teslim alan ilk birlik oldu.

V6 helikopterleri, son teknoloji iletişim, navigasyon, sensör ve silah sistemleri ile donatıldı. Yeni nesil Apache modeli, Lockheed Martin Modernize Edilmiş Hedef Tespit Görüşü ve Pilot Gece Görüşü Sistemi ile birlikte çok sayıda güncellemeye sahip.

Helikopter, kızılötesi lazer ile hedefleri daha kolay tespit edebilme ve gelişmiş kızılötesi görüntüleme kabiliyetine sahip.

Yeni GEN3 DSA sensör sistemi, sensörlerin görüş alanını ikiye katlıyor ve çözünürlülüğü artırıyor. Bu özellik, helikopterin diğer özellikleri ile bir araya getirildiğinde hedef tespit sürecini büyük oranda kolaylaştırıyor.

Helikopter ile uçuş gerçekleştiren pilotlar, GEN3 DSA sisteminin kullanımı kolaylaştırdığını vurguluyor.

Pilotlar, sensör sisteminin helikopterin hedef tespit menzilini artırdığını ve bu sayede hedefleri henüz menzile girmeden tespit edip yapılacak atışları daha iyi ayarlayabildiklerini ifade ediyorlar.

Öte yandan bir diğer önemli özellik ise insansız hava sistemleri ile bağlantılı.

Pilotlar, helikopter kokpitinde bu sistemlerden elde edilen bilgileri görüntüleyebiliyor ve sistemleri sensörleri ve uçuş rotaları ile birlikte kontrol edebiliyor.

Longbow radar geliştirilmesinin entregre ettiği kapasiteler sayesinde ise gemileri takip edebiliyorlar ve bu takibi artırılmış bir menzilden gerçekleştirebiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

İnsansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında vitrine çıkıyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen insansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında tanıtılacak. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı, 20-24 Şubat tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de dünyanın dört bir yanından ülkelerin savunma sanayisi ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. HAVELSAN’ın bir süredir üzerinde çalıştığı insansız hava ve kara araçlarından oluşan […]

STM Reis Denizaltıları’nın son “Section 50″sini teslim etti

Türkiye’de ilk kez milli imkânlarla STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretilen, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısmı “Section 50”nin, son teslimatı Gölcük Tersanesi Komutanlığı’na gerçekleştirildi. Reis Sınıfı denizaltılar için üretilen son “Section 50” TCG SELMANREİS’e entegre edilecek. Dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yeni […]