ABD, havada yakalanabilir İHA projesi Gremlins’in yeni testlerini tamamladı

ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı “Savunma Gelişmiş Araştırmaları Projeleri Ajansı” DARPA, havada başka bir uçak tarafından yakalanabilir İHA projesi Gremlins’in yeni testlerini başarı ile tamamladı.

X-61A Gremlins İHA’nın üreticisi Dynetics şirketi, İHA’nın Utah eyaletindeki üçüncü test uçuşunu başarıyla tamamladığını duyurdu.

C-130 askeri nakliye uçağından atılabilen İHA, nakliye uçağına entregre edilen sistem sayesinde yine C-130 tarafından yakalanabiliyor.

Gremlins, ilk uçuşunu Kasım 2019’da gerçekleştirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

İnsansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında vitrine çıkıyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen insansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında tanıtılacak. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı, 20-24 Şubat tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de dünyanın dört bir yanından ülkelerin savunma sanayisi ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. HAVELSAN’ın bir süredir üzerinde çalıştığı insansız hava ve kara araçlarından oluşan […]

STM Reis Denizaltıları’nın son “Section 50″sini teslim etti

Türkiye’de ilk kez milli imkânlarla STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretilen, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısmı “Section 50”nin, son teslimatı Gölcük Tersanesi Komutanlığı’na gerçekleştirildi. Reis Sınıfı denizaltılar için üretilen son “Section 50” TCG SELMANREİS’e entegre edilecek. Dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yeni […]