ABD, havada yakalanabilir İHA projesi Gremlins’in yeni testlerini tamamladı

ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı “Savunma Gelişmiş Araştırmaları Projeleri Ajansı” DARPA, havada başka bir uçak tarafından yakalanabilir İHA projesi Gremlins’in yeni testlerini başarı ile tamamladı.

X-61A Gremlins İHA’nın üreticisi Dynetics şirketi, İHA’nın Utah eyaletindeki üçüncü test uçuşunu başarıyla tamamladığını duyurdu.

C-130 askeri nakliye uçağından atılabilen İHA, nakliye uçağına entregre edilen sistem sayesinde yine C-130 tarafından yakalanabiliyor.

Gremlins, ilk uçuşunu Kasım 2019’da gerçekleştirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

TORYUM: GELECEĞİN ENERJİ HAZİNESİ VE TÜRKİYE’NİN POTANSİYELİ

Toryum Nedir ve Ne İşe Yarar? Toryum, ileri teknolojiler ve geleceğin enerji kaynakları açısından büyük bir potansiyele sahip olan bir elementtir. Kimyasal olarak radyoaktif bir metal olan toryum, doğada uranyumla birlikte bulunur ve nükleer enerji üretiminde önemli bir rol oynar. Ancak, toryumun kullanımı yalnızca nükleer enerjiyle sınırlı değildir. Yüksek termal iletkenlik, yüksek erime noktası ve […]

SUUDİ ARABİSTAN’IN NEOM PROJESİ: GELECEĞE YÖNELİK BÜYÜK VİZYON

Suudi Arabistan, büyüleyici bir vizyonla ön plana çıkan NEOM Projesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu heyecan verici proje, ülkenin kuzeybatısında gerçekleştirilen devasa bir kalkınma hamlesi olarak karşımıza çıkıyor. NEOM, sadece bir şehir inşa etmekten daha fazlasını hedefleyen bir yolculuğa atılmış durumda. Sürdürülebilirlik, inovasyon ve ekonomik büyüme temelleri üzerine inşa edilen bu proje, Suudi Arabistan’ın geleceğini […]