ABD ordusu, robotlara kas dokusu eklemeyi planlıyor

ABD ordusu, laboratuvar ortmanında oluşturulacak olan kas dokularını robotların eklem noktalarına ekleyerek hareket kabiliyetini artırmayı amaçlıyor.

ABD ordusu, robotlara kas ekleyecek

ABD ordusunda görevli mühendisler, askeri amaçlarla kullanılması için üretilen robotların hareket kabiliyetini artırmak için yeni bir proje başlattı.

Proje kapsamında laboratuvar ortamında oluşturulacak olan kas dokuları, robotların eklem noktalarına eklenecek.

Geleneksel uyarıcılar, kas dokusu ile değiştirilecek.

Bu proje ile birlikte robotların hareket kabiliyetinin ve esnekliğinin artırılması amaçlanıyor.

Mühendislere göre robotların bu şekilde askerler için daha güvenilir ortaklar olacak, adaptasyon kolaylaştırılacak ve organik dokular sayesinde sistem performansı artırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

TORYUM: GELECEĞİN ENERJİ HAZİNESİ VE TÜRKİYE’NİN POTANSİYELİ

Toryum Nedir ve Ne İşe Yarar? Toryum, ileri teknolojiler ve geleceğin enerji kaynakları açısından büyük bir potansiyele sahip olan bir elementtir. Kimyasal olarak radyoaktif bir metal olan toryum, doğada uranyumla birlikte bulunur ve nükleer enerji üretiminde önemli bir rol oynar. Ancak, toryumun kullanımı yalnızca nükleer enerjiyle sınırlı değildir. Yüksek termal iletkenlik, yüksek erime noktası ve […]

SUUDİ ARABİSTAN’IN NEOM PROJESİ: GELECEĞE YÖNELİK BÜYÜK VİZYON

Suudi Arabistan, büyüleyici bir vizyonla ön plana çıkan NEOM Projesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu heyecan verici proje, ülkenin kuzeybatısında gerçekleştirilen devasa bir kalkınma hamlesi olarak karşımıza çıkıyor. NEOM, sadece bir şehir inşa etmekten daha fazlasını hedefleyen bir yolculuğa atılmış durumda. Sürdürülebilirlik, inovasyon ve ekonomik büyüme temelleri üzerine inşa edilen bu proje, Suudi Arabistan’ın geleceğini […]