ABD ordusu, robotlara kas dokusu eklemeyi planlıyor

ABD ordusu, laboratuvar ortmanında oluşturulacak olan kas dokularını robotların eklem noktalarına ekleyerek hareket kabiliyetini artırmayı amaçlıyor.

ABD ordusu, robotlara kas ekleyecek

ABD ordusunda görevli mühendisler, askeri amaçlarla kullanılması için üretilen robotların hareket kabiliyetini artırmak için yeni bir proje başlattı.

Proje kapsamında laboratuvar ortamında oluşturulacak olan kas dokuları, robotların eklem noktalarına eklenecek.

Geleneksel uyarıcılar, kas dokusu ile değiştirilecek.

Bu proje ile birlikte robotların hareket kabiliyetinin ve esnekliğinin artırılması amaçlanıyor.

Mühendislere göre robotların bu şekilde askerler için daha güvenilir ortaklar olacak, adaptasyon kolaylaştırılacak ve organik dokular sayesinde sistem performansı artırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Japonya Ay’da gıda üretecek

Japon basınında yer alan habere göre Japonya hükümeti, gelecekteki Ay görevleri için gıda üretimi gerçekleştirmeyi hedefliyor. 2030’ların sonlarında Ay yüzeyinde uzun süreli kalışlara başlama hedefinde olan Japonya, Dünya dışında gıda yetiştirmek ve tedarik etmek ve bu alanda teknolojinin gelişimini teşvik etmek için hükümet öncülüğünde bir proje başlatıyor. Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı, 2030’ların ilk […]

DİHA’ları uçuracak yerli motor TEKNOFEST’te

Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Araçları’nda test edilen yerli motor “Baykuş”, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te sergileniyor. Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, TEKNOFEST’te yaptığı açıklamada, geliştirdikleri 3 motoru etkinlikte sergilediklerini söyledi. Bayraktar DİHA’nın seri üretimi için geri sayım Şahin, bu motorlardan birinin düşük basınçla çalışabilen doğalgazlı bir motor olduğunu ifade etti. Ağırlıklı olarak […]