ABD ordusu, robotlara kas dokusu eklemeyi planlıyor

ABD ordusu, laboratuvar ortmanında oluşturulacak olan kas dokularını robotların eklem noktalarına ekleyerek hareket kabiliyetini artırmayı amaçlıyor.

ABD ordusu, robotlara kas ekleyecek

ABD ordusunda görevli mühendisler, askeri amaçlarla kullanılması için üretilen robotların hareket kabiliyetini artırmak için yeni bir proje başlattı.

Proje kapsamında laboratuvar ortamında oluşturulacak olan kas dokuları, robotların eklem noktalarına eklenecek.

Geleneksel uyarıcılar, kas dokusu ile değiştirilecek.

Bu proje ile birlikte robotların hareket kabiliyetinin ve esnekliğinin artırılması amaçlanıyor.

Mühendislere göre robotların bu şekilde askerler için daha güvenilir ortaklar olacak, adaptasyon kolaylaştırılacak ve organik dokular sayesinde sistem performansı artırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Yerli İHA’lara yerli uydu terminali

İnsansız hava araçları için bugüne kadar yurt dışından temin edilen uydu terminalleri ilk defa yerlileştirilerek Anka-S ve Aksungur’a entegre edildi. 5 hava aracıyla testler dahil 500 saatlik uçuş süresine ulaşıldı. Türk savunma sanayii, milli İHA’ların uydu hava terminali ihtiyacının yurt içindeki çözümlerle karşılanmasına yönelik çalışmalarda önemli mesafe kazandı. CTech Bilişim Teknolojileri AŞ, Türk Havacılık ve […]

ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı ile sözleşmesine opsiyon paketini dahil etti

Sözleşmeye ait 91,9 milyon avro ile 1,8 milyar lira tutarında opsiyon paketi bulunuyor  ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında imzalanan kısa menzilli/alçak irtifa hava savunma sistemi sözleşmesine ait 91,9 milyon avro ve 1,8 milyar liralık opsiyon paketi, sözleşme kapsamına alındı. ASELSAN‘ın yeni iş sözleşmesine ilişkin açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. Açıklamada, “ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı […]