ABD ordusu, robotlara kas dokusu eklemeyi planlıyor

ABD ordusu, laboratuvar ortmanında oluşturulacak olan kas dokularını robotların eklem noktalarına ekleyerek hareket kabiliyetini artırmayı amaçlıyor.

ABD ordusu, robotlara kas ekleyecek

ABD ordusunda görevli mühendisler, askeri amaçlarla kullanılması için üretilen robotların hareket kabiliyetini artırmak için yeni bir proje başlattı.

Proje kapsamında laboratuvar ortamında oluşturulacak olan kas dokuları, robotların eklem noktalarına eklenecek.

Geleneksel uyarıcılar, kas dokusu ile değiştirilecek.

Bu proje ile birlikte robotların hareket kabiliyetinin ve esnekliğinin artırılması amaçlanıyor.

Mühendislere göre robotların bu şekilde askerler için daha güvenilir ortaklar olacak, adaptasyon kolaylaştırılacak ve organik dokular sayesinde sistem performansı artırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

‘Mayın avcısı’ Hava Kuvvetlerinde göreve başlayacak

ASELSAN tarafından geliştirilen Sarper Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) Sistemi’nin güvenlik güçleri tarafından kullanımı yaygınlaşıyor. Alınan bilgiye göre, Türkiye’nin “Radar Teknoloji Merkezi” olan ASELSAN, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının gelişmiş teknolojiye sahip radar sistemleriyle karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütüyor. Şirket, hava platformlarının radar ihtiyaçlarına çözüm sunmak için de yenilikçi çözümlere imza atıyor. Bu kapsamda geliştirilen […]

Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti

Ukrayna’nın AB’den talep ettiği silahların listesi olduğu belirtilen ve Türk savunma sanayii ürünleri de içeren belgenin kuvvetle muhtemel doğru olduğu, konuya dair bilgisi olan kaynaklar tarafından teyitlendi. Buna göre Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti. Ukrayna’nın bazı talepleri: 🔹Korkut hava savunma sistemi ve 80 bin atım mühimmat 🔹8 HİSAR-O hava savunma sistemi […]