ABD ordusu, robotlara kas dokusu eklemeyi planlıyor

ABD ordusu, laboratuvar ortmanında oluşturulacak olan kas dokularını robotların eklem noktalarına ekleyerek hareket kabiliyetini artırmayı amaçlıyor.

ABD ordusu, robotlara kas ekleyecek

ABD ordusunda görevli mühendisler, askeri amaçlarla kullanılması için üretilen robotların hareket kabiliyetini artırmak için yeni bir proje başlattı.

Proje kapsamında laboratuvar ortamında oluşturulacak olan kas dokuları, robotların eklem noktalarına eklenecek.

Geleneksel uyarıcılar, kas dokusu ile değiştirilecek.

Bu proje ile birlikte robotların hareket kabiliyetinin ve esnekliğinin artırılması amaçlanıyor.

Mühendislere göre robotların bu şekilde askerler için daha güvenilir ortaklar olacak, adaptasyon kolaylaştırılacak ve organik dokular sayesinde sistem performansı artırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

İnsansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında vitrine çıkıyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen insansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında tanıtılacak. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı, 20-24 Şubat tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de dünyanın dört bir yanından ülkelerin savunma sanayisi ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. HAVELSAN’ın bir süredir üzerinde çalıştığı insansız hava ve kara araçlarından oluşan […]

STM Reis Denizaltıları’nın son “Section 50″sini teslim etti

Türkiye’de ilk kez milli imkânlarla STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretilen, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısmı “Section 50”nin, son teslimatı Gölcük Tersanesi Komutanlığı’na gerçekleştirildi. Reis Sınıfı denizaltılar için üretilen son “Section 50” TCG SELMANREİS’e entegre edilecek. Dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yeni […]