Rusya, Poseidon insansız denizaltı aracı için yeni üs kuruyor

Rusya, konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için kapsamlı bir üs kuruyor.

Rusya, “Kıyamet Günü Nükleer Silahı” olarak da adlandırılan nükleer kapasiteye sahip otonom denizaltı aracına “Poseidon” ismini verdi.

Rusya, nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için lojistik faaliyetleri de sürdürmeye devam ediyor.

Konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde Poseidon için kapsamlı bir üs kuruluyor.

İnsansız denizaltı aracının bakımının yapılacağı üste çok sayıda çalışma ve onarım alanı bulunuyor.

Poseidon projesinin gerekli lojistik özelliklere sahip bir üs olmadan sürdürülmesinin zor olduğunu belirten uzmanlar, üs kurulmasının doğru bir adım olduğunu ifade ediyor.

Torpido şeklindeki insansız denizaltı aracı Poseidon, konvansiyonel savaş başlıklarının yanı sıra nükleer savaş başlığı da taşıyabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

İnsansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında vitrine çıkıyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen insansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında tanıtılacak. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı, 20-24 Şubat tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de dünyanın dört bir yanından ülkelerin savunma sanayisi ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. HAVELSAN’ın bir süredir üzerinde çalıştığı insansız hava ve kara araçlarından oluşan […]

STM Reis Denizaltıları’nın son “Section 50″sini teslim etti

Türkiye’de ilk kez milli imkânlarla STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretilen, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısmı “Section 50”nin, son teslimatı Gölcük Tersanesi Komutanlığı’na gerçekleştirildi. Reis Sınıfı denizaltılar için üretilen son “Section 50” TCG SELMANREİS’e entegre edilecek. Dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yeni […]