Rusya, Poseidon insansız denizaltı aracı için yeni üs kuruyor

Rusya, konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için kapsamlı bir üs kuruyor.

Rusya, “Kıyamet Günü Nükleer Silahı” olarak da adlandırılan nükleer kapasiteye sahip otonom denizaltı aracına “Poseidon” ismini verdi.

Rusya, nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için lojistik faaliyetleri de sürdürmeye devam ediyor.

Konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde Poseidon için kapsamlı bir üs kuruluyor.

İnsansız denizaltı aracının bakımının yapılacağı üste çok sayıda çalışma ve onarım alanı bulunuyor.

Poseidon projesinin gerekli lojistik özelliklere sahip bir üs olmadan sürdürülmesinin zor olduğunu belirten uzmanlar, üs kurulmasının doğru bir adım olduğunu ifade ediyor.

Torpido şeklindeki insansız denizaltı aracı Poseidon, konvansiyonel savaş başlıklarının yanı sıra nükleer savaş başlığı da taşıyabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

DİHA’ları uçuracak yerli motor TEKNOFEST’te

Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Araçları’nda test edilen yerli motor “Baykuş”, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te sergileniyor. Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, TEKNOFEST’te yaptığı açıklamada, geliştirdikleri 3 motoru etkinlikte sergilediklerini söyledi. Bayraktar DİHA’nın seri üretimi için geri sayım Şahin, bu motorlardan birinin düşük basınçla çalışabilen doğalgazlı bir motor olduğunu ifade etti. Ağırlıklı olarak […]

Bayraktar DİHA’nın 2022’de seri üretim geçmesi planlanıyor

İlk kez TEKNOFEST’te sergilenen ve uçuş testlerinde sona gelinen Bayraktar Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı Sistemi’nin (DİHA) seri imalat ve teslimatlarının 2022 içerisinde yapılması hedefleniyor. Anadolu Ajansının medya paydaşı olduğu Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST‘te görücüye çıkan Bayraktar DİHA, dikey iniş kalkış özelliğiyle dar alanda operasyon kabiliyeti sağlıyor. 150 kilometreye kadar haberleşme menziline sahip olan […]