Rusya, Poseidon insansız denizaltı aracı için yeni üs kuruyor

Rusya, konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için kapsamlı bir üs kuruyor.

Rusya, “Kıyamet Günü Nükleer Silahı” olarak da adlandırılan nükleer kapasiteye sahip otonom denizaltı aracına “Poseidon” ismini verdi.

Rusya, nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için lojistik faaliyetleri de sürdürmeye devam ediyor.

Konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde Poseidon için kapsamlı bir üs kuruluyor.

İnsansız denizaltı aracının bakımının yapılacağı üste çok sayıda çalışma ve onarım alanı bulunuyor.

Poseidon projesinin gerekli lojistik özelliklere sahip bir üs olmadan sürdürülmesinin zor olduğunu belirten uzmanlar, üs kurulmasının doğru bir adım olduğunu ifade ediyor.

Torpido şeklindeki insansız denizaltı aracı Poseidon, konvansiyonel savaş başlıklarının yanı sıra nükleer savaş başlığı da taşıyabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Fırat’ın doğusunda yeni alev: Aşiretler

Suriye’nin kuzeydoğusunda bulunan Deyrezzor kenti tamamen Arap nüfusludur. Bu şehirde 30’dan fazla aşiret ve 200 kadar aile bulunuyor. Şehrin yönetimi Fırat nehrinin ayırdığı sınırlarla belirlenmiştir. Nehrin doğusu PKK terör örgütünde, batısı ise Esad rejimi ve müttefiklerinin kontrolündedir. Terör örgütü PKK, Deyrezzor şehrini askeri bakımdan kontrol etmek için Deyrezzor Askeri Meclisini kurdu. Bu meclisin başına da […]

Eski Rus Albay’dan Putin’e sert eleştiriler: “Bu adam varken savaşı kazanamayız”

Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken Rusya içerisinde de savaşa dair tartışmalar hız kesmeden sürüyor. Kremlin de sık sık savaşın seyrine dair eleştirilerin hedefi oluyor. Son olarak eski bir Albay, Putin’e dair sert sözler sarfetti. Rus askeri istihbarat servisi GRU’da görev yapmış olan eski Albay Igor Girkin, mesele Ukrayna olduğunda Rusya’da en çok tanınan isimlerden […]