Rusya, Poseidon insansız denizaltı aracı için yeni üs kuruyor

Rusya, konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için kapsamlı bir üs kuruyor.

Rusya, “Kıyamet Günü Nükleer Silahı” olarak da adlandırılan nükleer kapasiteye sahip otonom denizaltı aracına “Poseidon” ismini verdi.

Rusya, nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için lojistik faaliyetleri de sürdürmeye devam ediyor.

Konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde Poseidon için kapsamlı bir üs kuruluyor.

İnsansız denizaltı aracının bakımının yapılacağı üste çok sayıda çalışma ve onarım alanı bulunuyor.

Poseidon projesinin gerekli lojistik özelliklere sahip bir üs olmadan sürdürülmesinin zor olduğunu belirten uzmanlar, üs kurulmasının doğru bir adım olduğunu ifade ediyor.

Torpido şeklindeki insansız denizaltı aracı Poseidon, konvansiyonel savaş başlıklarının yanı sıra nükleer savaş başlığı da taşıyabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Yerli İHA’lara yerli uydu terminali

İnsansız hava araçları için bugüne kadar yurt dışından temin edilen uydu terminalleri ilk defa yerlileştirilerek Anka-S ve Aksungur’a entegre edildi. 5 hava aracıyla testler dahil 500 saatlik uçuş süresine ulaşıldı. Türk savunma sanayii, milli İHA’ların uydu hava terminali ihtiyacının yurt içindeki çözümlerle karşılanmasına yönelik çalışmalarda önemli mesafe kazandı. CTech Bilişim Teknolojileri AŞ, Türk Havacılık ve […]

ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı ile sözleşmesine opsiyon paketini dahil etti

Sözleşmeye ait 91,9 milyon avro ile 1,8 milyar lira tutarında opsiyon paketi bulunuyor  ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında imzalanan kısa menzilli/alçak irtifa hava savunma sistemi sözleşmesine ait 91,9 milyon avro ve 1,8 milyar liralık opsiyon paketi, sözleşme kapsamına alındı. ASELSAN‘ın yeni iş sözleşmesine ilişkin açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. Açıklamada, “ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı […]