Rusya, Poseidon insansız denizaltı aracı için yeni üs kuruyor

Rusya, konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için kapsamlı bir üs kuruyor.

Rusya, “Kıyamet Günü Nükleer Silahı” olarak da adlandırılan nükleer kapasiteye sahip otonom denizaltı aracına “Poseidon” ismini verdi.

Rusya, nükleer kabiliyetlere sahip yeni insansız denizaltı aracı “Poseidon” için lojistik faaliyetleri de sürdürmeye devam ediyor.

Konumu belirtilmeyen bir kıyı bölgesinde Poseidon için kapsamlı bir üs kuruluyor.

İnsansız denizaltı aracının bakımının yapılacağı üste çok sayıda çalışma ve onarım alanı bulunuyor.

Poseidon projesinin gerekli lojistik özelliklere sahip bir üs olmadan sürdürülmesinin zor olduğunu belirten uzmanlar, üs kurulmasının doğru bir adım olduğunu ifade ediyor.

Torpido şeklindeki insansız denizaltı aracı Poseidon, konvansiyonel savaş başlıklarının yanı sıra nükleer savaş başlığı da taşıyabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

‘Mayın avcısı’ Hava Kuvvetlerinde göreve başlayacak

ASELSAN tarafından geliştirilen Sarper Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) Sistemi’nin güvenlik güçleri tarafından kullanımı yaygınlaşıyor. Alınan bilgiye göre, Türkiye’nin “Radar Teknoloji Merkezi” olan ASELSAN, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının gelişmiş teknolojiye sahip radar sistemleriyle karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütüyor. Şirket, hava platformlarının radar ihtiyaçlarına çözüm sunmak için de yenilikçi çözümlere imza atıyor. Bu kapsamda geliştirilen […]

Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti

Ukrayna’nın AB’den talep ettiği silahların listesi olduğu belirtilen ve Türk savunma sanayii ürünleri de içeren belgenin kuvvetle muhtemel doğru olduğu, konuya dair bilgisi olan kaynaklar tarafından teyitlendi. Buna göre Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti. Ukrayna’nın bazı talepleri: 🔹Korkut hava savunma sistemi ve 80 bin atım mühimmat 🔹8 HİSAR-O hava savunma sistemi […]