Eski Rus test pilotundan F-35 çıkışı

Eski Rus test pilotu Magomed Tolboev, Rus Su-57 savaş uçaklarının F-35’leri it dalaşında kolayca yenilgiye uğratabileceğini ifade etti.

Beşinci nesil savaş uçakları Su-57 ve F-35

“Su-57, manevra kabiliyeti sayesinde F-35’e karşı it dalaşında kolayca kazanır” diyen Tolboev, F-35’in manevra yapamadığını ve “en basit ifadeyle kabiliyetsiz” olduğunu söyledi.

Tolboev, F-35’in elektronik sistemlerine değindi ve “Elektronik sistemleri güneş patlamaları tarafından bile bozulabilir, bu yüzden elektronik olan her şeye karşı çıkıyorum” dedi.

Su-57’nin “harika bir uçak” olduğunu vurgulayan Tolboev, öte yandan şu ifadeleri kullandı: “Ancak elbette bire bir it dalaşının zamanı geçti, artık her şey aldığın desteğe bağlı, işte burada elektronik sistemler devreye giriyor”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

DİHA’ları uçuracak yerli motor TEKNOFEST’te

Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Araçları’nda test edilen yerli motor “Baykuş”, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te sergileniyor. Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, TEKNOFEST’te yaptığı açıklamada, geliştirdikleri 3 motoru etkinlikte sergilediklerini söyledi. Bayraktar DİHA’nın seri üretimi için geri sayım Şahin, bu motorlardan birinin düşük basınçla çalışabilen doğalgazlı bir motor olduğunu ifade etti. Ağırlıklı olarak […]

Bayraktar DİHA’nın 2022’de seri üretim geçmesi planlanıyor

İlk kez TEKNOFEST’te sergilenen ve uçuş testlerinde sona gelinen Bayraktar Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı Sistemi’nin (DİHA) seri imalat ve teslimatlarının 2022 içerisinde yapılması hedefleniyor. Anadolu Ajansının medya paydaşı olduğu Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST‘te görücüye çıkan Bayraktar DİHA, dikey iniş kalkış özelliğiyle dar alanda operasyon kabiliyeti sağlıyor. 150 kilometreye kadar haberleşme menziline sahip olan […]