Eski Rus test pilotundan F-35 çıkışı

Eski Rus test pilotu Magomed Tolboev, Rus Su-57 savaş uçaklarının F-35’leri it dalaşında kolayca yenilgiye uğratabileceğini ifade etti.

Beşinci nesil savaş uçakları Su-57 ve F-35

“Su-57, manevra kabiliyeti sayesinde F-35’e karşı it dalaşında kolayca kazanır” diyen Tolboev, F-35’in manevra yapamadığını ve “en basit ifadeyle kabiliyetsiz” olduğunu söyledi.

Tolboev, F-35’in elektronik sistemlerine değindi ve “Elektronik sistemleri güneş patlamaları tarafından bile bozulabilir, bu yüzden elektronik olan her şeye karşı çıkıyorum” dedi.

Su-57’nin “harika bir uçak” olduğunu vurgulayan Tolboev, öte yandan şu ifadeleri kullandı: “Ancak elbette bire bir it dalaşının zamanı geçti, artık her şey aldığın desteğe bağlı, işte burada elektronik sistemler devreye giriyor”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

İnsansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında vitrine çıkıyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen insansız kara aracı Kapgan, ilk kez yurt dışında tanıtılacak. IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı, 20-24 Şubat tarihleri ​​arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de dünyanın dört bir yanından ülkelerin savunma sanayisi ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleştirilecek. HAVELSAN’ın bir süredir üzerinde çalıştığı insansız hava ve kara araçlarından oluşan […]

STM Reis Denizaltıları’nın son “Section 50″sini teslim etti

Türkiye’de ilk kez milli imkânlarla STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretilen, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısmı “Section 50”nin, son teslimatı Gölcük Tersanesi Komutanlığı’na gerçekleştirildi. Reis Sınıfı denizaltılar için üretilen son “Section 50” TCG SELMANREİS’e entegre edilecek. Dünyanın en aktif donanmalarından Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan Yeni […]