Eski Rus test pilotundan F-35 çıkışı

Eski Rus test pilotu Magomed Tolboev, Rus Su-57 savaş uçaklarının F-35’leri it dalaşında kolayca yenilgiye uğratabileceğini ifade etti.

Beşinci nesil savaş uçakları Su-57 ve F-35

“Su-57, manevra kabiliyeti sayesinde F-35’e karşı it dalaşında kolayca kazanır” diyen Tolboev, F-35’in manevra yapamadığını ve “en basit ifadeyle kabiliyetsiz” olduğunu söyledi.

Tolboev, F-35’in elektronik sistemlerine değindi ve “Elektronik sistemleri güneş patlamaları tarafından bile bozulabilir, bu yüzden elektronik olan her şeye karşı çıkıyorum” dedi.

Su-57’nin “harika bir uçak” olduğunu vurgulayan Tolboev, öte yandan şu ifadeleri kullandı: “Ancak elbette bire bir it dalaşının zamanı geçti, artık her şey aldığın desteğe bağlı, işte burada elektronik sistemler devreye giriyor”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Fırat’ın doğusunda yeni alev: Aşiretler

Suriye’nin kuzeydoğusunda bulunan Deyrezzor kenti tamamen Arap nüfusludur. Bu şehirde 30’dan fazla aşiret ve 200 kadar aile bulunuyor. Şehrin yönetimi Fırat nehrinin ayırdığı sınırlarla belirlenmiştir. Nehrin doğusu PKK terör örgütünde, batısı ise Esad rejimi ve müttefiklerinin kontrolündedir. Terör örgütü PKK, Deyrezzor şehrini askeri bakımdan kontrol etmek için Deyrezzor Askeri Meclisini kurdu. Bu meclisin başına da […]

Eski Rus Albay’dan Putin’e sert eleştiriler: “Bu adam varken savaşı kazanamayız”

Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken Rusya içerisinde de savaşa dair tartışmalar hız kesmeden sürüyor. Kremlin de sık sık savaşın seyrine dair eleştirilerin hedefi oluyor. Son olarak eski bir Albay, Putin’e dair sert sözler sarfetti. Rus askeri istihbarat servisi GRU’da görev yapmış olan eski Albay Igor Girkin, mesele Ukrayna olduğunda Rusya’da en çok tanınan isimlerden […]