Eski Rus test pilotundan F-35 çıkışı

Eski Rus test pilotu Magomed Tolboev, Rus Su-57 savaş uçaklarının F-35’leri it dalaşında kolayca yenilgiye uğratabileceğini ifade etti.

Beşinci nesil savaş uçakları Su-57 ve F-35

“Su-57, manevra kabiliyeti sayesinde F-35’e karşı it dalaşında kolayca kazanır” diyen Tolboev, F-35’in manevra yapamadığını ve “en basit ifadeyle kabiliyetsiz” olduğunu söyledi.

Tolboev, F-35’in elektronik sistemlerine değindi ve “Elektronik sistemleri güneş patlamaları tarafından bile bozulabilir, bu yüzden elektronik olan her şeye karşı çıkıyorum” dedi.

Su-57’nin “harika bir uçak” olduğunu vurgulayan Tolboev, öte yandan şu ifadeleri kullandı: “Ancak elbette bire bir it dalaşının zamanı geçti, artık her şey aldığın desteğe bağlı, işte burada elektronik sistemler devreye giriyor”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

ASELSAN, Savunma Sanayii Başkanlığı ile sözleşmesine opsiyon paketini dahil etti

Sözleşmeye ait 91,9 milyon avro ile 1,8 milyar lira tutarında opsiyon paketi bulunuyor  ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında imzalanan kısa menzilli/alçak irtifa hava savunma sistemi sözleşmesine ait 91,9 milyon avro ve 1,8 milyar liralık opsiyon paketi, sözleşme kapsamına alındı. ASELSAN‘ın yeni iş sözleşmesine ilişkin açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. Açıklamada, “ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı […]

ASELSAN askeri fanları yerlileştirdi

Türk savunma sanayisi ekosistemi, askeri fanları yerlileştirerek Türkiye’yi bu alandaki üçüncü üretici haline getirdi. ASELSAN, tedarikçilerine verdiği destek ve yürüttüğü iş birliğiyle ihtiyaç duyduğu ürünlere yerli ve milli çözümler geliştirilmesini sağlıyor. Bu çabalar kapsamında yerlileştirilen ürünlerden olan askeri fanlar, yüksek soğutma kapasitelerini düşük hacim ve ağırlıklarda sağlamak için kullanılıyor. Bu fanlar, en zorlu çevresel koşullar altında fonksiyonel gereklilikleri yerine […]