Eski Rus test pilotundan F-35 çıkışı

Eski Rus test pilotu Magomed Tolboev, Rus Su-57 savaş uçaklarının F-35’leri it dalaşında kolayca yenilgiye uğratabileceğini ifade etti.

Beşinci nesil savaş uçakları Su-57 ve F-35

“Su-57, manevra kabiliyeti sayesinde F-35’e karşı it dalaşında kolayca kazanır” diyen Tolboev, F-35’in manevra yapamadığını ve “en basit ifadeyle kabiliyetsiz” olduğunu söyledi.

Tolboev, F-35’in elektronik sistemlerine değindi ve “Elektronik sistemleri güneş patlamaları tarafından bile bozulabilir, bu yüzden elektronik olan her şeye karşı çıkıyorum” dedi.

Su-57’nin “harika bir uçak” olduğunu vurgulayan Tolboev, öte yandan şu ifadeleri kullandı: “Ancak elbette bire bir it dalaşının zamanı geçti, artık her şey aldığın desteğe bağlı, işte burada elektronik sistemler devreye giriyor”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

‘Mayın avcısı’ Hava Kuvvetlerinde göreve başlayacak

ASELSAN tarafından geliştirilen Sarper Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) Sistemi’nin güvenlik güçleri tarafından kullanımı yaygınlaşıyor. Alınan bilgiye göre, Türkiye’nin “Radar Teknoloji Merkezi” olan ASELSAN, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının gelişmiş teknolojiye sahip radar sistemleriyle karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütüyor. Şirket, hava platformlarının radar ihtiyaçlarına çözüm sunmak için de yenilikçi çözümlere imza atıyor. Bu kapsamda geliştirilen […]

Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti

Ukrayna’nın AB’den talep ettiği silahların listesi olduğu belirtilen ve Türk savunma sanayii ürünleri de içeren belgenin kuvvetle muhtemel doğru olduğu, konuya dair bilgisi olan kaynaklar tarafından teyitlendi. Buna göre Ukrayna, AB’den milyarlarca dolar değerinde Türk silahları talep etti. Ukrayna’nın bazı talepleri: 🔹Korkut hava savunma sistemi ve 80 bin atım mühimmat 🔹8 HİSAR-O hava savunma sistemi […]